Patronların Yaptığı Hatalar

0
1737
Girişimci olmak, son zamanlarda en çok konu olan durumlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Son zamanlardan sadece ülkemizde değil, diğer ülkelerde de girişimcilik konusu oldukça gündemde olan konulardan birisi haline gelmeye başlamıştır. Bunun için yapılması gerekilen şeyler önemli olmakla birlikte, aynı zamanda sabrınız ve isteğiniz de bir o kadar önemlidir. Ne kadar sabırlı ve aynı zamanda istekli davranırsanız; o kadar iyi bir girişimci olabilirsiniz. Çalışmak ve aynı zamanda çalıştığın andan zevk almak işin en keyifli anlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabi bakıldığı zaman aslında konu sadece sizinle sınırlı olmayabiliyor. Gerek patronunuz olsun gerek ise de akım arkadaşlarınız olsun, bu konuda ne kadar iyi bir iletişim kurabilirseniz; sizler için o kadar iyi bir adım olacaktır. O halde patronların yaptığı hatalar olarak olaya biraz bakmak gerekecektir. Çalışanların aslından en sıkıntı ettiği konulardan biri de bu olmaktadır.
Yapılan Her Hatada  Yeni Bir Prensip
İnsan olarak herkes hata yapar, elbette bunun tekrarlanmaması gerekmektedir. Ama yapılan bir hatada gerektiğinden fazla tepkiler vermek; hem çalışanı işten soğutacaktır hem de gören diğer işçileri de aynı şekilde uzaklaştıracaktır. Bu bakımdan dolayı bazı durumlara biraz daha fazla tolerans göstermelisiniz.
Yalan Söylemeyin
Herhangi bir konu da dahi olsa, doğru olmaktan ve dürüst olmaktan kaçınmayın. Çalışanınız çoğu zaman için sizi rol model alacaktır ve bu durumda size olan güvencini kırmak istemezsiniz. Bu yüzden, gereksiz abartılardan ve gerek iş ve gerek ise de maaş konusunda her zaman için doğru olmayı tercih edin.
Çalışanlarınızı Gözetlemeyin
Herkes ne yapması gerektiğini iyi biliyor, kimi zaman eğlenmek en azından 5 dakikalık bir muhabbet herkesin her zaman için hakkıdır. Bu bakımdan dolayı onları sanki her an hata yapacak gibi görmeyin. Aksi halde hem çalışanınız rahatsız olur hem de sizin içiniz oldukça rahatsız olacaktır.
Eğer bunu yapmazsan böyle olur veya verdiğim şu işi yapmazsan; sonuçlarına katlanırsın gibi cümleler kurmayın, yapmayın. Patron olmak en azından iyi bir patron olmak; çoğu zaman için anlayışlı ve aynı zamanda kibar olmayı gerektirir unutmayın.
İmkansız Şeyler İstemeyin
Çalışanlarınızdan yapılmayacak şeyler istemek; onların işe olan inancını kırmakla birlikte aynı zamanda verimsiz kalmalarına neden olacaktır. Sizin de aklınızın almadığı şeyler isteyerek, onları bazı mecburiyetler çerçevesinde bırakmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here