20 Mart 1981 yılında İstanbul ili Şişli ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimi Kurtuluş’ta, Liseyi Kabataş Ticaret Lisesi ve Üniversiteyi Eskişehir Anadolu Üniversite’nde tamamladı. Muhasebe elemanlığı, Muhasebe Müdür Yardımcılığı ve Muhasebe, Finans ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevlerinde bulunmuş olup son pozisyonunda Mali ve İdari İşler Müdürü olarak çalışmaktadır.

Kitap okumayı ve deneme yazıları karalamayı çok seviyor, deneme, öykü, hikâye ve kişisel gelişim alanında yazılar yazmaktadır. Çocukluk yıllarından beri kitaplara ve yazmaya karşı hep bir ilgisi, hep bir sevgisi olmuştur. Ortaokul yıllarından kalma şiir ve kısa kısa hikâyeler yazma, yazar olma hayalleri vardır. Kalemimi güçlendirmek için de sürekli okuyor ve bir şeyler yazmaya çalışıyor. Belki bir gün karşınıza bir kitap yazarı olarak çıkmayı hayal ediyor.

Ufak yaşta spora ilgisinden dolayı fitness sporları ile yakından ilgilenmiş olsa bile, hayatının ilerleyen zamanlarında bisiklet, koşu, triathlon, yüzme ve scuba dalış ile spor hayatına aktif devam etmektedir.Denize olan sevgisinden dolayı serbest dalış ve dalgıç olarak tüplü dalış (scuba diving) yapmakta, dalış eğitmeni olma yolunda istikrarlı ve emin adımlarla ilerlemektedir.

Doğa tutkunu olup, adrenalin içeren doğa sporlarını seviyor. Kamp yapıyor, Hiking, Trekking yapıyor ve doğada geçirdiği zamanlardan keyif alıyor.Fotoğrafçılığa duyduğu ilgiden dolayı, 5 farklı alanda fotoğrafçılık eğitimi almış, sualtı dâhil olmak üzere hobi amaçlı, doğa fotoğrafı, sokak fotoğrafçılığı, portre, still-life alanlarında gezip görüp keşfettiklerini fotoğrafa yansıtmaktadır.

Çeşitli sosyal sorumluluk projelerine katılıyor.

Ben ise kendimi empati kurabilen, araştırmacı, meraklı, yerinde duramayan, “Bildiklerim bana yeter” yerine “Başka ne öğrenebilirim” diyen, problemin değil çözümün parçası olmayı seçen, en büyük cahilliğin öğrenme isteği bittiğinde başladığına inanan, sorumluluk alabilen, “İstenileni yaptım” yerine “başka ne yapabilirim” diye düşünen, iş süreçlerine pozitif katkıda bulunan, yeri gelince duygusal, detaycı, programlı, dakik, ekip çalışmasına yatkın biri olarak tanımlıyorum. Beni daha yakından tanımak isterseniz sosyal ağlarıma bakabilirsiniz.

Instagram: https://www.instagram.com/macerakolik
Facebook: https://www.facebook.com/macerakoliktr
Twitter: http://www.twitter.com/macerakoliktr
Strava Club Sayfası: https://www.strava.com/clubs/macerakolik
Strava Kişisel Sayfası: https://www.strava.com/athletes/macerakolik
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCi-jbaHsfK3vhTnuT9K0KMg
Garmin Connect: https://connect.garmin.com/modern/profile/ffb2359e-e42e-4dd3-8373-a69a153c9d76
e-mail: soneryen@gmail.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here