20 Mart 1981 yılında İstanbul’un Şişli ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kurtuluş İlk Orta okulunda, Liseyi Kabataş Ticaret Lisesi ve Anadolu Üniversitesinde tamamladı. Muhasebe elemanlığı, Muhasebe Müdür Yardımcılığı, Muhasebe, Finans ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevlerinde bulunmuş olup halen özel bir şirkette Muhasebe ve Finans alanında yöneticilik yapmaktadır.

Kitap okumayı ve deneme yazıları karalamayı çok seviyor, deneme, öykü, hikâye ve kişisel gelişim alanında yazılar yazmaktadır. Çocukluk yıllarından beri kitaplara ve yazmaya karşı hep bir ilgisi, hep bir sevgisi olmuştur. Ortaokul yıllarından kalma şiir ve kısa kısa hikâyeler yazma, yazar olma hayalleri vardır. Kalemini güçlendirmek için de sürekli okuyor ve bir şeyler yazmaya çalışıyor. Belki bir gün karşınıza bir kitap yazarı olarak çıkmayı hayal ediyor.

Ufak yaşta spora ilgisinden dolayı, atletizm, karate, kick boks ve fitness sporları ile yakından ilgilenmiş olsa bile, hayatının ilerleyen zamanlarında bisiklet, koşu, triathlon, yüzme ve dalış sporları hayatının önemli bir bölümünü kaplamıştır.

Tutku derecesinde bisiklet ve koşu sporlarıyla ilgilenmekte olup, lisanlı olarak yarışmalara katılmakta ve her geçen gün derecesini daha üst sıralara taşımak için yoğun bir şekilde antrenman yapmaktadır.

Denize olan sevgisinden dolayı serbest dalış ve 3* dalgıç olarak tüplü dalış (scuba diving) yapmakta, dalış eğitmeni olma yolunda istikrarlı ve emin adımlarla ilerlemektedir.

Maceraperest, gezgin ve doğa tutkunu olup, adrenalin içeren doğa sporlarını sevmekte, Kamp kurmakta, Hiking, Trekking yapmakta ve doğada geçirdiği zamanlardan keyif almaktadır. Daha yakından tanımak için instagram hesabı @macerakolik olup aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Henüz profesyonel olarak belgesini almamış olsa da her fırsatta yamaç paraşütü sporu ile ilgilenmektedir.

Bunların yanı sıra buz pateni konusunda eğitimini tamamlayarak lisansını almış olup, buz hokeyi sporuyla ilgilenmekte ve her geçen gün kendisini geliştirmektedir.

Fotoğrafçılığa duyduğu ilgiden dolayı, 5 farklı alanda fotoğrafçılık eğitimi almış, sualtı dâhil olmak üzere hobi amaçlı, doğa fotoğrafı, sokak fotoğrafçılığı, portre, still-life alanlarında gezip görüp keşfettiklerini fotoğrafa yansıtmaktadır.

Çeşitli sosyal sorumluluk projelerine katılmaktadır.

Ben ise kendimi empati kurabilen, araştırmacı, meraklı, yerinde duramayan, yeri gelince duygusal, detaycı, programlı, sorumluluk sahibi, dakik, ekip çalışmasına yatkın ve @macerakolik biri olarak tanımlıyorum. Belki de abartıyorumdur. Beni daha yakından tanımak isterseniz sosyal ağlarıma bir göz atabilirsiniz.

Instagram: https://www.instagram.com/macerakolik
Facebook: https://www.facebook.com/macerakoliktr
Twitter: http://www.twitter.com/macerakoliktr
Strava Club Sayfası: https://www.strava.com/clubs/macerakolik
Strava Kişisel Sayfası: https://www.strava.com/athletes/macerakolik
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCi-jbaHsfK3vhTnuT9K0KMg
Garmin Connect: https://connect.garmin.com/modern/profile/ffb2359e-e42e-4dd3-8373-a69a153c9d76
e-mail: macerakoliktr@gmail.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here