Küçük Mucizeler Dükkanı – Debbie Macomber

0
1266

Cep boyunu makul fiyata kitap fuarından temin ettiğim bu roman Debbie Macomber’in ilk okuduğum kitaplarından biri oldu. Kitabı almama iten sebeplerden en önemlisi New York Times Bestseller olması ve yazarın kitaplarının tamamı 150 milyon kişi tarafından okunmuş olması ve son olarak kitap tanıtımında “bu kitapta hepiniz bir şeyler” bulacaksınız yazması ve son olarak bütün bunlara rağmen fiyatının makul olması oldu. İyi ki almışım, iyi ki okumuşum. Keyif aldım ilgimi çekti ve hızlıca okuyup bitirme fırsatım oldu.

Kitapta birbirinden farklı sosyal çevrede yetişmiş dört kadının Bir Yumak Mutluluk isimli dükkânda karşılaşarak, Lydia’nın Kanseri yenişini, Carol’un bebek hasretini ve çektiği cefaları, Jacqueline’nin Kocasıyla olan sorunlarını ve gelinine nefretini, Alix’in kötü alışkanlıklarını bırakarak iyi bir fert olma çabalarını anlatıyor.

Lydia genç yaşlarda kansere yakalanıyor ve gençliği ölümü beklemekle geçiyor. Kanseri atlattığını düşünürken 30 yaşlarına geldiğinde ikinci kez kanser oluyor ve yine hayata tutunarak kanseri yeniyor. Hastalığı boyunca kendisine destek olan ve kanseri yenmesinde büyük etkisi olan babasını kaybedince artık bir şeyler yapma kararı alarak hayali olan örgü dükkânını açar ve ismini Bir Yumak Mutluluk koyarak çalışmaya başlar ve Bir Yumak Mutluluk hayatında bir dönüm noktası olur.

Jacqueline Donovan ise çok zengin bir kadındır. Eşiyle birlikte uzun zamandır sorunları olup, yatakları ayrı bir şekilde evliliklerini sürdürmeye çalışmaktadırlar. Oğlu’da kendilerine hiç uymayan bir gelin ile emri vaki olarak yaptığı evlilik, Jacqueline’yi çileden çıkarmıştır.

Carol ise eşiyle birbirlerini çok sevmelerine rağmen yıllardır bir çocuk sahibi olamamışlar ve bir gün bebeğini kucağına alacağı günü özlemle beklemektedir. Tüp bebek denemeleri de başarısız olunca Carol’un tüm umutları suya düşmüştür ve psikoloji alt üst olmuştur.

Alix ise, bir zamanlar uyuşturucu ve türevleri kullanmış, sosyal çevresi bozuk, argo ve küfürlü karakteri olan, zor ortamlarda yetişmiş birisidir. Karşılıklı olarak birbirlerini aşık oldukları çocukluk aşkı ile çalıştığı film dükkanında karşılaşır ve sevdiği çocuk kilise rahibi olduğu için ona uygun bir kişilik olma yolunda ilerlemeye çalışmaktadır.

Çok fazla detaya girmek istemiyorum. Bu dört kadının hayatı Bir Yumak Mutluluk Dükkânında buluşur ve değişir. Keyifle okuyacağınız bir roman, bayanların daha fazla ilgisine çekebilir diye düşünsem de herkesin okuyabileceği bir roman.

Tavsiye eder misin sorusuna vereceğim cevap evet olurdu.

Kitap Tanıtımından:

Kitapları bütün dünyada 140 milyondan fazla satan ve birçok dile çevrilen Debbie Macomber, yürek ısıtan romanlarıyla şimdi de Türkiye’de..

“Artık o eski tasasız kız değilim. Yaşadığım her günün değerini biliyorum. Çünkü hayatın ne kadar değerli olduğunu öğrendim… Hiçbir şeyi, özellikle de hayatı hafife almaz oldum. Artık hiçbir günümü boşa geçirmiyorum. Çektiğim acıların karşılıklarının olduğunu öğrendim…”

Hayatın içinden dört güçlü kadın…
Küçük mucizeler, büyük umutlar
Ve dostluğun iyileştirici gücüne dair sımsıcak bir hikâye…
Bu kitapta mutlaka kendinizden bir şeyler bulacaksınız!
(Tanıtım Bülteninden)

Yazar: Debbie Macomber

İnce Kapak:
Sayfa Sayısı: 480
Baskı Yılı: 2011

Ciltli:
Sayfa Sayısı: 480
Baskı Yılı: 2011

Cep Boy:
Sayfa Sayısı: 464
Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Martı Yayınları

Sayfa Sayısı : 480

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here