Eski Türkiye rekortmenlerinden Arman Çağdaş’ı kaybettik

0
638

Sırıkla atlamada eski bir Türkiye rekortmeni ve şampiyonu olan ve estetik cerrahinin ülkemizdeki sayılı uzmanlarından olan Arman Çağdaş’ı 81 yaşında kaybettik.

Türk atletizminin 1960’lı yıllardaki rekortmen sırıkçısı ve milli atlet Arman Çağdaş, 81 yaşında İzmir’de vefat etti. 1938 doğumlu olan Prof. Dr. Arman Çağdaş, 1950’ler ve 60’larda sırıkla atlama branşında milli formayı giyen ve 4.12 ile Türkiye rekoru kıran döneminin branşında en önemli isimlerinden biri olarak öne çıkmıştı.

İzmir’den yetişen Çağdaş, 1966-68 sırıkla arasında üç kez Türkiye şampiyonluğu kazanmış, 23 Nisan 1966 tarihinde ise Ankara’daki 4.12’lik derecesiyle sırıkla atlamada Türkiye rekorunu yenilemişti. Başarılı atletizm kariyeri nedeniyle daha sonra ‘uçan profesör’ olarak anılan Çağdaş, uzun yıllar yurtdışında çalışmış ve estetik cerrahinin dünyadaki sayılı isimlerinden biri olarak ün yapmıştı.

Arman Çağdaş’ın cenazesi, 1 Temmuz Pazartesi günü Alsancak Hocazade Camii’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Işıklar Mezarlığı’na defnedilecek.

Türkiye Atletizm Federasyonu olarak merhuma Allah’tan rahmet, Çağdaş ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here